Çocuk Gelişimi Programı

 

Meslek Yüksekokulumuz Çocuk Gelişimi Programı “Mesleğimi Tanıyorum” etkinliği kapsamında Üstün Dökmen Akademi Eğitim Koordinatörü, Eğitim Uzmanı Sayın Hülya ÖZGÜLÜK’ü misafir etti. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Yeditepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri mezunu Sayın ÖZGÜLÜK, gerek eğitim hayatında gerekse meslek hayatında edindiği birikim ve tecrübeleri hem gündüz hem de ikinci öğretim öğrencilerimize 2 ayrı oturumda aktardı. Okul Öncesi Eğitiminin ve okul öncesi eğitimcisinin önemine yer veren konuşmasında, meslek elemanının kişisel ve mesleki özellikleri ve işe giriş mülakat sırasında dikkat edilmesi gereken konulardan bahseden Sayın ÖZGÜLÜK, mezuniyet sonrasında eğitim ve çalışma hayatı konularında öğrencilerden gelen soruları cevapladı.

 Radyo ve Televizyon Programcılığı Programı 

Meslek Yüksekokulumuz Radyo ve Televizyon Programcılığı Programı “Mesleğimi Tanıyorum” etkinliği kapsamında Yönetmen Mehmet Seyrek’i konuk etti. Seyrek, öğrencilerimize mesleğin gerektirdiği özellikleri, çalışma ortamını, mesleğin maddi ve manevi tatminini, seçilen meslekte yabancı dilin, yeteneğin önemini ve severek yapılan bir işin bireye kazandırdıklarını anlattı.

Bilgisayar Programcılığı Programı

Meslek Yüksekokulumuz Bilgisayar Programcılığı Programı “Mesleğimi Tanıyorum” etkinliği  kapsamında iki konuk ağırladı. NTP Bilişim ve Elektronik Sanayi Ticaret Şirket sahibi Ekin YEGÜL ve Logisturk Softlab Şirket sahibi Cem TURAN Bilgisayar Programcılığı öğrencileri ile buluştu. Konuklar, öğrencilerimize sektörün ihtiyaçları ve kişilerin kendilerini nasıl geliştirebileceklerini, sektörün ülkemizdeki durumu konularında bilgi verdiler.

İşletme Yönetimi Programı 

“Mesleğimi Tanıyorum” kapsamında QNB Finansbank Mecidiyeköy Şube Müdürü Sayın Özgür DÖKDÖK İşletme Yönetimi Programı ile Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programı öğrencilerimize mesleğine ilişkin bilgilendirme yaptı ve “Satış Yönetimi ” konulu seminer verdi.

 Mimari Restorasyon Programı 

 

Meslek Yüksekokulumuz Mimari Restorasyon Programı “Mesleğimi Tanıyorum” etkinliği kapsamında Alakart Mimarlık Ofisi sahibi Sayın Merih AKAR’ı misafir etti. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu Sayın AKAR, gerek eğitim hayatında gerekse meslek hayatında edindiği birikim ve tecrübeleri öğrencilerimize aktardı. İstanbul’da kentsel dönüşüm ve şehir planlama süreçlerinde yer almış olan AKAR, tasarladığı pek çok konut ve işyeri projesinde edindiği bilgi birikimi ve zaman zaman karşılaştığı zorlukları anlattı. Ayrıca, günümüz mimarlığı ve mezuniyet sonrasında sektör hayatı konularında öğrencilerden gelen soruları cevapladı

Dış Ticaret Programı 

Meslek Yüksekokulumuz Dış Ticaret Programı “Mesleğimi Tanıyorum” etkinliği kapsamında İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Mustafa SEZEN’i misafir etti. Gümrük Müşaviri unvanına sahip olan SEZEN konuşmasında meslekle ilgili bilgi ve tecrübelerini öğrencilerimize aktararak, gümrük mevzuatı ve dış ticaret arasındaki ilişkiye dair öğrencilerimizden gelen soruları cevapladı

Grafik Tasarımı Programı

 

Meslek Yüksekokulumuz Grafik Tasarımı Programı “Mesleğimi Tanıyorum” etkinliği kapsamında, illüstratör, tasarımcı Murat KALKAVAN’ı misafir etti.Çeşitli reklam ajansları ve kurumsal markalara illüstrasyon projeleri üreten Kalkavan, sektör tecrübelerini, projelerdeki aşamaları ve freelance çalışma prensiplerini paylaşarak öğrencilerimize sanat ve iş hayatı ile ilgili faydalı bilgiler verdi. KALKAVAN etkinlik kapsamında öğrencilerimize “Karakter tasarımı, konsept çizim ve oyun tasarımı“ başlıklı sunum gerçekleştirdi.

Tıbbı Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı

Meslek Yüksekokulumuz Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı Mesleğimi Tanıyorum etkinliği kapsamında sektörün etkin kuruluşlarından olan Emsey Hospital ve Mobil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Cengizhan GAZİ’yi konuk etti. Cengizhan GAZİ sağlık sektöründeki deneyimlerini ve sektörle ilgili tavsiyelerini öğrencilerimizle paylaştı.

Optisyenlik Programı

“Eski mezunlarımızdan Delta Optik Oftalmik Ürünler sorumlusu Nesrin Ceylan Mesleğimi Tanıyorum kapsamında Yüksekokulumuz Optisyenlik Programı öğrencilerine teleskopik gözlükler ve mesleki deneyimler ile ilgili bilgilerini aktarmıştır.”

Moda Tasarımı Programı

Meslek Yüksekokulumuz Moda Tasarımı Programı “Mesleğimi Tanıyorum” etkinliği kapsamında, Moda Fotografçısı İnan ÖZ’ü misafir etti. Beymen, Vouge gibi ünlü markaların moda çekimlerini yapan ÖZ “Moda Sektörü Farklı Dallarda Kendi Ustalarını Yaratıyor” başlıklı konuşmasında moda fotoğrafçılarının objektiflerinden çıkan resimlerle hayat bulan moda dergileri ve moda sektörü alanındaki tecrübelerini paylaşarak öğrencilerimize iş hayatı ile ilgili bilgiler verdi.

 Bankacılık ve Sigortacılık Programı

“Mesleğimi Tanıyorum” etkinliği kapsamında Bankacılık ve Sigortacılık Programı 4. Kariyer Günleri’nde SAB (Sigorta Acenteler Birliği) Başkanı Doğan ŞEN ve SAB Genel Sekreteri Fuat BOZKURT’u misafir etti. Etkinlikte, “Sigortacılıkta Portföy Oluşturma ve Yönetimi” başlıklı sunumun gerçekleştirilmesi sonunda, SAB Genel Sekreteri Fuat BOZKURT ve SAB Başkanı Doğan ŞEN’ e teşekkür belgeleri takdim edildi.

 İş Sağlığı ve Güvenliği Programı

“Mesleğimi Tanıyorum” etkinliği kapsamında İş Sağlığı ve Güvenliği Programı 4. Kariyer Günleri’nde Maden Yüksek Mühendisi Yücel KARAKUŞ’u misafir etti. A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı unvanına sahip olan Sayın KARAKUŞ, “İSG İş Yaşamında ki Püf Noktalar” konulu konuşmasında İSG alanındaki tecrübelerini paylaşarak hedefler belirlemenin ve fırsatları takip etmenin iş hayatındaki önemi üzerinde durdu.

 Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı

“Mesleğimi Tanıyorum” etkinliği kapsamında konuk olarak gelen Pegasus Havayolları Kabin Hizmetleri Birim Müdürü Coşkun KAR, Meslek Yüksekokulumuz Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı öğrencilerimize sektör ile ilgili konuşmasını gerçekleştirildi. Konuşmasında mesleğin gerektirdiği özellikler, çalışma ortamı, yabancı dilin önemi, on yıl içerisinde sektörün ülkemizdeki durumu, mesleğin maddi ve manevi tatmini gibi önemli konulara değinerek, öğrencilerimizin sorularını cevapladı.