Elif Meriç

Merhaba,
Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programından bu yıl mezun oldum. Sizlere öğrenci gözüyle okulumu biraz anlatmak istiyorum. Okulumuz 2013 yılında Ataşehir’de eğitim-öğretim hayatına başladı. 19 programı mevcut. 6 katlı bir bina. Giriş katında danışma karşılıyor bizi. En üst katında ders aralarında vakit geçirip, bilardo, langırt, play station gibi oyunlar oynadığımız bir alan. -1. Katımızda renkli bir kütüphanemiz ve hemen yanında öğretim görevlileri ofisi.. Sanırım fiziksel olarak okulumu sizlere biraz anlatabildim.
Bu bahsettiğim şekilde binlerce bina bulabilir ve yapabilirsiniz, hatta çok daha fazlasını. Ama benim okulumda binadan, kantinden, kütüphaneden farklı bir şeyler var. Sevgi, samimiyet, arkadaşlık, birlik, beraberlik.. Bunlar ilk akla gelenler. Okuldan çok bir aileye katılıyorsunuz aslında. Dert sadece senin derdin değil, mutluluğun sadece senin değil. Her yaşanan ortak. Peki bunların olduğu bir yer kaç tane bulabilirsin?
Ben şu an Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Kurumsal İletişim Biriminde çalışıyorum. İş bulup burada çalışmaya başladığım için değil, bu ailenin hala içinde olduğum için mutluyum. Bu fırsatı bana sunan okuluma, her zaman bana destek olan ve yol gösteren hocalarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum…
Elif MERİÇ

Merhaba;
Ben Gözde GÖRECİ. 2014-2016 yılları arasında eğitimimi Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu, Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünde tamamladım. Bölümüm hiç aklımda yokken tercih sırasında belirginleşmişti. Bölümümden bahsedecek olursam; sağlık kurumlarında çeşitli etkinliklerin, düzenleme ve yürütülmesinde gerekli personel, araç ve gerecin sağlanması, çeşitli sağlık kurumlarının orta ve üst düzey yönetimin kademelerinde çalışacak elemanları yetiştirmektir. Çalışma alanları ise; sağlık kurumları işletmecileri üniversite hastanelerinde, özel hastanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde, Emekli sandığı, Bağkur, SSK gibi kuruluşların sağlık sigortası ile ilgili birimlerinde, özel sigorta şirketlerinde, ilaç ,tıbbi cihaz üreten endüstri kuruluşlarında sağlık araştırma merkezlerinde çalışabilirler.Okuldan mezun olduktan sonra Çakmak Özel Erdem Hastanesi’nde hemen işe alındım .
Amacım; bilgi ve becerilerimi ortaya koyup faydalı olabileceğim ve bunları geliştirebileceğim, çalıştığım kurumun hedeflerine ulaşabilmesi için görev alabileceğim ve problem çözme yeteneğimi kullanabileceğim pozisyonda başarılı işler yapmak.
Okulumuza, Kariyer Birimimize ve Öğretim Görevlilerimize destekleri için teşekkür ederim…

Gözde Göreci
Bilgehan BERBER

Merhaba;
Ben Bilgihan BERBER. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık programı 2.sınıf öğrencisiyim.
Öncelikle sizlere neden bu bölümü seçtiğimle ilgili kısaca bilgi vermek isterim. Finansal sektörlere olan ilgim ve hayalimde tasarlamış olduğum meslek grubuna uygun olması sebebiyle ve en önemlisi benim için gelecek sağladığını düşündüğüm için bubölümü tercih ettim.
1.sınıfta yapmış olduğum zorunlu stajda Kariyer Birimimizin öncülük ettiği ”Ulugöl Otomotiv – Sigorta” departmanında staja başladım. Zorunlu stajım bittikten sonra bana part-time iş teklifinde bulundular, kendimi geliştirmek için part-time olarak burda çalıştım ve mezun olduktan sonra burada çalışmaya devam etmekteyim.
Amacım; sektörle ilgili tüm bilgi ve becerilerimi en üst seviyeye taşımak ve tabiri caizse ‘Geleceğin Acente Sorumlusu’ olmaktır. Sektörün belirlemiş olduğu tüm faktör ve kurallar çerçevesinde kendimi geliştirmek adına emin adımlarla ilerliyorum.
Okulumuza ve Program Başkanıma bana bu imkanı verdiği için çok teşekkür ediyorum.

Duygu ve düşüncelerini bizimle paylaşan öğrencilerimize çok teşekkür ederiz. 🙂

Öğrenci yorumları