Merhaba;
Ben Gözde GÖRECİ. 2014-2016 yılları arasında eğitimimi Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu, Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünde tamamladım. Bölümüm hiç aklımda yokken tercih sırasında belirginleşmişti. Bölümümden bahsedecek olursam; sağlık kurumlarında çeşitli etkinliklerin, düzenleme ve yürütülmesinde gerekli personel, araç ve gerecin sağlanması, çeşitli sağlık kurumlarının orta ve üst düzey yönetimin kademelerinde çalışacak elemanları yetiştirmektir. Çalışma alanları ise; sağlık kurumları işletmecileri üniversite hastanelerinde, özel hastanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde, Emekli sandığı, BAĞ-KUR, SSK gibi kuruluşların sağlık sigortası ile ilgili birimlerinde, özel sigorta şirketlerinde, ilaç, tıbbi cihaz üreten endüstri kuruluşlarında sağlık araştırma merkezlerinde çalışabilirler. Okuldan mezun olduktan sonra Çakmak Özel Erdem Hastanesi’ nde hemen işe alındım.
Amacım; bilgi ve becerilerimi ortaya koyup faydalı olabileceğim ve bunları geliştirebileceğim, çalıştığım kurumun hedeflerine ulaşabilmesi için görev alabileceğim ve problem çözme yeteneğimi kullanabileceğim pozisyonda başarılı işler yapmak.
Okulumuza, Kariyer Birimimize ve Öğretim Görevlilerimize destekleri için teşekkür ederim…

Gözde Göreci
Bilgehan BERBER

 

Tolga Kılıç olarak 1995 yılının yaz aylarında İstanbul/ Üsküdar ilçesinde dünyaya gözlerimi açtım. Günümüze kadar yaşamımı İstanbul da sürdürdüm.
Akademik eğitim hayatıma 2015 yılında güzide okulumuz Adıgüzel Meslek Yüksekokulu ile adım atmış bulundum ve akademisyenlerimizin destek ve tecrübeleri sayesinde 2017 yılında eğitimimi başarıyla tamamladım.
Okulumuzdan ve hocalarımızdan edindiğim tecrübelerim ve iş hayatıma nasıl yön vermem gerektiği konusunda almam gereken kararlar neticesinde zaman kaybetmeden Yıldız Holding e bağlı sizlerin Uno Ekmek olarak yakından tanıdığı Unmaş Unlu Mamulleri TiC. A.Ş Genel Merkezinde Muhasebe Departmanında kariyer hayatıma atıldım.
İleride atacağım adımlarda bana gerekli tecrübe ve katkıyı sağlaması adına yoğun ve disiplinli çalışmanın beni kariyer yolunda başarıya götüreceğinin bilincinde olarak bu yeni ve zorlu yolculuğuma devam ediyorum.
İş hayatında ve kariyer yolunda sağlam adımlar atmak isteyen öğrenci arkadaşlarıma ve kardeşlerime nadide hocalarımızın göstermiş olduğu yollardan giderek kendilerine olan güvenlerini her zaman taze tutmalarını öneririm.
Eğitimimi tamamlamamda ve kariyer hayatıma atılmamda destek ve tecrübelerini hiçbir zaman esirgemeyen, her zaman varlıklarını yanımda hissettiren Sayın Esra AYIN ve adını sayamadığım hocalarıma teşekkürü borç bilirim.

Tolga KILIÇ
İşletme Yönetimi Programı Mezunu

 

Öğrenci yorumları

Merhaba;
Ben Bilgihan BERBER. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık programı 2.sınıf öğrencisiyim.
Öncelikle sizlere neden bu bölümü seçtiğim ile ilgili kısaca bilgi vermek isterim. Finansal sektörlere olan ilgim ve hayalimde tasarlamış olduğum meslek grubuna uygun olması sebebiyle ve en önemlisi benim için gelecek sağladığını düşündüğüm için bu bölümü tercih ettim.
1.sınıfta yapmış olduğum zorunlu stajda Kariyer Birimimizin öncülük ettiği ”Ulugöl Otomotiv – Sigorta” departmanında staja başladım. Zorunlu stajım bittikten sonra bana part-time iş teklifinde bulundular, kendimi geliştirmek için part-time olarak burada çalıştım ve mezun olduktan sonra burada çalışmaya devam etmekteyim.
Amacım; sektörle ilgili tüm bilgi ve becerilerimi en üst seviyeye taşımak ve tabiri caizse ”Geleceğin Acente Sorumlusu” olmaktır. Sektörün belirlemiş olduğu tüm faktör ve kurallar çerçevesinde kendimi geliştirmek adına emin adımlarla ilerliyorum.
Okulumuza ve Program Başkanıma bana bu imkânı verdiği için çok teşekkür ediyorum.

11. sayfa çalışan mezun foto

Duygu ve düşüncelerini bizimle paylaşan öğrencilerimize çok teşekkür ederiz. 🙂